ANODER yardımlarına Halep Mağdurları ile devam ediyor…

Ankara Oto Galericileri Derneği-ANODER, Halep Savaş Mağdurları için yaptığı bağış ile muhtacın yanında olmaya devam ediyor.

ANODER, sosyal sorumluluk bilinci içerisinde kurulduğu günden bugüne daima muhtacın yanında yer almış, zor durumda olanların yanlarında yer alıp, haklarını savunmuştur. Elinden geldiğince maddi manevi her türlü olanağını seferber etmiştir. 

Ahilik geleneği ve ahlakından gelen dürüst ve yardımsever esnafların güç ve ses birliği ile kurulan ANODER, Ülkemizin birliği ve dirliği için hayatlarını feda edip en yüce makam olan Şehitlik mertebesine ulaşan o yüce insanların ailelerine yaptığı yardımı bugün de sınırlarımızın ötesinde yaşanılan büyük insanlık dramında mağdur durumda olan Suriyeli Müslüman kardeşlerimize iletmektedir. ANODER, yaşatılan zulme sessiz kalmamakta, zor durumda olan kim olursa olsun yanında yer almaya çaba göstermektedir. Peygamber Efendimiz SAV’in hadisinde dediği gibi ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ sözünün gereğini yapmaktadır.

ANODER, dayanışmanın bilincinde; güçlünün değil, zalimin değil; mağdurun ve zulme uğrayanın yanında olmayı kendisine düstur edinmiş bir Sivil Toplum Kuruluşudur.

 

ANODER - ANKARA OTO GALERİCİLERİ DERNEĞİ ANODER - ANKARA OTO GALERİCİLERİ DERNEĞİ